KRYEFAQJA » Tag Archives: dita nderkombetare e muzeve

Tag Archives: dita nderkombetare e muzeve

Sot Dita Ndërkombëtare e Muzeve

Sot Dita Ndërkombëtare e Muzeve

Shqipëria i është bashkuar mbarë komunitetit botëror për të kremtuar 18 Majin, Ditën Ndërkombëtare të Muzeve. Objektivi i kësaj dite e cila përkujtohet prej afro 40 vjetësh, është të rrisë ndërgjegjësimin se “Muzetë janë një mjet i rëndësishëm i shkëmbimit dhe pasurisë kulturore, bashkëpunimit dhe paqes mes njerëzve”. Me rastin …

Më shumë