KRYEFAQJA » Tag Archives: dita perkujtimore

Tag Archives: dita perkujtimore

Nderohen ushtarët dhe civilët britanikë të rënë në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore

Në ditën e Kujtesës u nderuan sot në Tiranë ushtarët dhe civilët britanikë të rënë në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe që prehen përjetësisht në Memorialin tek Parku Kombëtar të Liqenit Artificial. Gjatë shërbesës fetare është përkutjuar edhe Kapiteni shqiptar Feti Vogli, i cili humbi jetën në Afganistan …

Më shumë