KRYEFAQJA » Tag Archives: doganat

Tag Archives: doganat

Rama lajmëron nisjen e fazës së dytë kundër informalitetit

Rama lajmëron nisjen e fazës së dytë kundër informalitetit

Në Shqipëri qeveria lajmëroi nisjen e ndërtimit të trurit elektronik në sistemin fiskal, ç’ka sipas kryeministrit Edi Rama është faza e dytë e aksionit kundër informalitetit. Zoti Rama shprehu shpresën se me këtë hap të hedhur synohet konsolidimi i sistemit fiskal për ta bërë të pakthyeshëm informalitetin. Duke spjeguar detaje …

Më shumë

Rama parlajmëron doganat

Rama parlajmëron doganat

Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar punonjësve të doganave të rritin performancën në punë, pasi në të kundërt do të merren masa, bëjnë të ditur burime mediatike. Paralajmërimet e tij zoti Rama i bëri gjatë analizës së vitit 2015 dhe parashikimeve për vitin 2016. Doganat shqiptare mbeten një sektor delikat …

Më shumë