KRYEFAQJA » Tag Archives: Donald Lu

Tag Archives: Donald Lu

Ambasadori Lu optimist: “2017-ta do të jetë vit i shkëlqyer për Shqipërinë”

Ambasadori Lu optimist: "2017-ta do të jetë vit i shkëlqyer për Shqipërinë"

Në kulmin e polemikave mes forcave politike në Shqipëri dhe tensionit gjithnjë në rritje në prag të zgjedhjeve të përgjithshme, ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka shfaqur doza të larta optimizmi. Duke folu në mbledhjen e përgjithshme të Asamblesë së Dhomës Amerikane të Tregtisë, Zoti Lu tha se “2017-ta …

Më shumë

SHBA premton: Reforma në Drejtësi do të jetë e sukseshme pavarësisht presioneve dhe frikësimit!

SHBA premton: Reforma në Drejtësi do të jetë e sukseshme pavarësisht presioneve dhe frikësimit!

SHBA kanë deklaruar vendosmërinë për zbatimin e suksesshëm të reformës në drejtësi në Shqipëri, pavarësisht përpjekjeve për të friksuar apo minuar proçesin. Deklarata e fortë ka dalë të premten nga ambasada amerikane në Tiranë pas polemikave dhe akuzave me tone të ashpra mes ambasadorit Lu dhe kryeprokurorit shqiptar Llalla, një …

Më shumë