KRYEFAQJA » Tag Archives: Donald Tramp

Tag Archives: Donald Tramp

Tramp premton, bursat rriten

Tramp premton, bursat rriten

Aksionet në bursat amerikane pësuan një rritje të ndjeshme, duke shënuar një rekord më vete në hapje të tregjeve. Që pas fitores së Donald Tramp në nëntor, aksionet në bursat amerikane kanë pësuar rritje të vazhdueshme nisur nga premtimet e Presidentit për ekonominë vendase. Këto rritje u përforcuan në ditët …

Më shumë

SHBA, Trampi ende pa kabinet

SHBA, Trampi ende pa kabinet

Ndonëse kanë kaluar disa ditë që nga inaugurimi i  presidentit Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë, ai ende nuk ka një kabinet qeverisës. Deri më tani, pjesë e administratës janë zyrtarisht Xhejms Mattis, i cili do të drejtojë Departamentin e Mbrojtjes si dhe John Kelly, i cili do të …

Më shumë