KRYEFAQJA » Tag Archives: doreheqje

Tag Archives: doreheqje

Opozita radikalizon qëndrimin : Nuk do të regjistrohemi në KQZ nëse Rama nuk dorëhiqet!

Opozita : Duam qeveri teknike, ndryshe nuk regjistrohemi në zgjedhje!

Pas 18 ditësh protesta para selisë së qeverisë, opozita e djathtë shqiptare ka radikalizuar qëndrimin e saj. Pas një takimi të mërkurën pas dite mes liderëve të partive opozitare, u vendos që protesta të shtrihet në të gjithë qytetet e Shqipërisë,  duke organizuar të quajturat kuvende qytetare për zgjedhje të …

Më shumë

Kore, “Babagjyshët” protestojnë kunër presidentes

Dhjetëra mijëra koreano-jugorë kanë marshuar nëpër rrugët e Seulit, të veshur si Babagjyshë, duke bërë thirrje për dorëheqjen e menjëhershme të presidentes së tyre. Protestat festive shënuan javën e nëntë të mitingjeve masive kundër Presidentes. Parlamenti ka votuar për të fajësuar zonjën Park në lidhje me një skandal korrupsioni, por …

Më shumë

Maqedoni: Humbja e PDSH në zgjedhje, Thaçi jep dorëheqje të parevokueshme

Maqedoni: Humbja e PDSH në zgjedhje, thaçi jep dorëheqje të parevokueshme

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi ka deklaruar dorëheqje të parevokueshme nga posti i Kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare. Lajmi është njoftuar të enjten nga vetë zoti Thaçi në Fjesbuk. “Të dashur miq, sapo dorëzova dorëheqjen e parevokueshme nga posti i Kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare, Këshillit Drejtues të PDSH-së. Partinë …

Më shumë

Renzi zyrtarizon dorëheqjen

Renzi zyrtarizon dorëheqjen

Mateo Renzi ka dhënë zyrtarisht dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Italisë pasditen e kësaj të mërkure. Sipas  mediave italiane, Renzi ka qenë në Presidencë për të zyrtarizuar vendimin, ku ka qëndruar për rreth 45 minuta me presidentin Sergio Mattarella. Më parë Renzi zhvilloi një mbledhje me kryesinë e Partisë Demokratike, në …

Më shumë

Itali, fitorja e “Jo”së në referendum shoqërohet me paqartësi

Itali, fitorja e "Jo"së në referendum shoqërohet me paqartësi

Qytetarët italianë po përjetojnë pasiguri pas dorëheqjes së kryeministrit Renzi dhe lajmeve se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, në një kohë që problemet financiare dhe ekonomike në ekonominë e tretë më të madhe të eurozonës pritet të rëndohen. “Sipas mendimit tim, nuk do të ndodhë asgjë, njësoj …

Më shumë

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka dhënë dorëheqjen

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka dhënë dorëheqjen

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka dhënë dorëheqjen, bëjnë të ditur burime nga kryeministria. Sipas tyre dorëheqja ka ardhur për shkak të angazhimeve të tij në LSI, partia e dytë më e madhe e koalicionit qeveritar. “Kryeministri e ka falenderuar ministrin e Infrastrukturës e Transporteve për punën e …

Më shumë