KRYEFAQJA » Tag Archives: Dublin

Tag Archives: Dublin

Euro 2016, play-off-i: Irlanda dhe Bosnja ndjekin të njëjtën ëndërr

Euro 2016, play-off-i: Irlanda dhe Bosnja ndjekin të njëjtën ëndërr

Ndeshja Irlandë – Bosnje vlen një ëndërr. Në stadiumin Aviva të Dublinit, sot në orën 20:45, del në skenë ndeshja e kthimit e play-off-it e vlefshme për kualifikimin në Euro 2016. Ndeshja e vajtjes në Zenica përfundoj në barazim 1-1 gjë që favorizonskuadrën e Martin O’Neill. Skuadra ballkanase kërkon të hyjë në …

Më shumë

Play-off-i për Euro 2016: Irlanda merr një barazim të çmuar në Bosnje

Play-off-i për Euro 2016: Irlanda merr një barazim të çmuar në Bosnje

Në ndeshjen e dytë play-off-it, takimi i vajtjes, u vunë përballë njëra tjetrës Bosnja dhe Irlanda. Të zotët e shtëpisë janë të avantazhuar sipas kuotave të bookmaker-ave por dhe disa mungesave të rëndësishme në radhët e Irlandës. Duke e ditur se çfarë është në lojë, dy skuadrat e fillojnë ndeshjen …

Më shumë