KRYEFAQJA » Tag Archives: emërimet në KED

Tag Archives: emërimet në KED

Vettingu-KLD-Llalla, kundër Xhafës: U respektua ligji për emërimet në KED

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, reagon ndaj akuzave të Kreut të Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafa , se sekretari i Përgjithshëm i KLD-së, kishte shmangur nga shorti një numër të konsiderueshëm prokurorësh dhe gjyqtarësh. Këshilli i Lartë i Drejtësisë, thotë se për emërimet në Këshillin e Përkohshëm të Emërimeve në …

Më shumë