KRYEFAQJA » Tag Archives: Ermira Mehmedi

Tag Archives: Ermira Mehmedi

BDI tërhiqet nga qeveria Gruevski

BDI i kërkon presidentit Ivanov mandatin qeverisës për LSDM

Në Maqedoni Partia Bashkimit Demokratik për Integrim vendosi të enjten në mbrëmje që të tërheq të gjithë përfaqësuesit e vet aktual nga pushteti ekzekutiv. Njoftimi është dhënë nëpërpjet një deklarate të kryesisë së partisë. Sipas saj “Kryesia gjithashtu ka rikonfirmuar të drejtat statutore dhe ka rideleguar të gjitha kompetencat ekzekutive …

Më shumë