KRYEFAQJA » Tag Archives: euroatlantike

Tag Archives: euroatlantike

Bushati takim me Mogerinin: “Shqipëria mbetet e angazhuar për të vijuar kontributin e saj për një rajon të kyçur në rrjedhat euroatlantike”

Ministri i jashtëm shqiptar Ditmir Bushati ka deklaruar se siguria e rajonit të Ballkanit dhe proceset demokratike shtetkonsoliduese, duhet te vijojë pa u keqpërdorur nga aktorë të tretë. Zoti Bushati e bëri këtë këtë deklaratë përmes një statusi në rrjetin social Fejsbuk, duke ju referuar takimit me Përfaqësuesen e Lartë …

Më shumë