KRYEFAQJA » Tag Archives: Falluxhah

Tag Archives: Falluxhah

Ushtria irakene vazhdon ofensivën për çlirimin e Falluxhas

Ushtria irakene vijon ofensivën e saj kundër Shtetit Islamik ne Falluxhah, siç konfirmoi gjenerali i përgjithshëm al-Saadi. Operacioni për çlirimin e Falluxhas nga kthetrat e militantëve të Shtetit Islamik filloi në datën 22 maj, ku u përfshinë forcat speciale irakene, forca të milicisë të përbëra nga luftëtarë shiite, si dhe …

Më shumë