KRYEFAQJA » Tag Archives: FASH

Tag Archives: FASH

Kapiten Floran Deliaj dhe toger Donald Hoxha shpallen “Dëshmorë të Atdheut”

Kapiten Floran Deliaj dhe toger Donald Hoxha shpallen "Dëshmorë të Atdheut"

Dy pilotët e Forcave të Armatosura Shqiptare, kapiten Floran Deliaj dhe toger Donald Hoxha që humbën jetën tragjikisht në krye të detyrës, pasi helikopteri me të cilin ata po fluturonin u rrëzua, janë shpallur “Dëshmorë të Atdheut” nga Komisioni Shtetëror për Dëshmorët. Homazhet në nderim të tyre do të mbahen …

Më shumë

Kodheli : Mirëpresim këdo që kërkon të aderojë në Forcat e Armatosura të Shqipërisë

Kodheli : Mirëpresim këdo që kërkon të aderojë në Forcat e Armatosura të Shqipërisë

Në Ministrinë e Mbrojtjes ka përfunduar procesi i aplikimeve për ushtarë/detarë aktivë në Forcat e Armatosura Shqiptare. “Ne jemi një familje e madhe që mirëpresim këdo që kërkon të aderojë në Forcat e Armatosura të Shqipërisë, që t’i shërbejë atdheut, familjes, mjedisit ku jeton dhe karrierës së vet”  tha ministrja …

Më shumë