KRYEFAQJA » Tag Archives: Federika Mogerini

Tag Archives: Federika Mogerini

Reforma në drejtësi, komisioneri Han: Nëse nuk miratohet, shtyrje e perspektivës evropiane

Komisioneri Evropian për Zgjerimin Johanes Han dërgoi sot nga Brukseli një mesazh me tone të forta e të qarta për politikën shqiptare lidhur me reformën në drejtësi. “Gjithnjë jam optimist dhe besoj se Shqipëria do t’ia dalë ta miratojë reformën në drejtësi deri në fund të qershorit, përndryshe i gjithë …

Më shumë

BE dhe Shqipëria marrëveshje sigurie

BE shqiperia marreveshje sigurie

Me qëllim forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit midis Shqipërisë dhe BE-së në fushën e sigurisë, Ministri Bushati dhe Përfaqësuesja e Lartë Mogherini do të nënshkruajnë  të enjten në Tiranë “Marrëveshjen midis Bashkimit Evropian dhe Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë mbi procedurat e sigurisë për shkëmbimin dhe mbrojtjen e …

Më shumë

Ndryshon axhenda e Mogherinit

Ndryshon axhenda e Mogherinit

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, njëkohësisht Zv. Presidente e Komisionit Evropian Mogherini do të nisi të enjten vizitën e paralajmëruar në Tiranë, por qëndrimi i saj do të jetë më pak nga sa ishte parashikuar. Burime për TVSH publik bëjnë të ditur se takimet e shtrira …

Më shumë