KRYEFAQJA » Tag Archives: fest 55

Tag Archives: fest 55

Fest ’55 dalin finalistët

Pas dy netë prezantimi spektakolar të 24 këngëve të reja në Festivalin e 55-të të këngës në RTSH, të enjten në mbrëmje janë shpallur këngët finaliste. Për herë të parë përzgjedhja e finalistëve është bërë veç votimit të jurisë edhe nga votimi i publikut. Këngëtarët finalistë janë: 1. Lindita Halimi 2. Yll Limani 3. Flaka Krelani 4. Genc Salihu 5. Naim Bunjaku (Xuxi) 6. Lorela 7. Grupi Lynx 8. Rezarta Smaja 9. Agnesa Cavolli dhe Fabiola Agalliu 10. Edea Demaliaj 11. Franc Koruni 12. Dilan Reka 13. Orges Toce 14. Xhesika Polo Nata e tretë dhe finale sipas organizatorëve të Fest '55, do të rezervojë surpriza të këndshme për publikun shqiptar.

Pas dy netë prezantimi spektakolar të 24 këngëve të reja në Festivalin e 55-të të këngës në RTSH, të enjten në mbrëmje janë shpallur këngët finaliste. Për herë të parë përzgjedhja e finalistëve është bërë veç votimit të jurisë edhe nga votimi elektronik i publikut. Këngëtarët finalistë të dalë nga ky votim …

Më shumë

Nis Fest ’55

Nis Fest '55

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë ka nisur nata e parë e Edicionit të 55-të të Festivalit të Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar, i konsideruar prej vitesh si një nga ngjarjet më të rëndësishme të muzikës së lehtë shqiptare. Në këtë natë publikut ju paraqitën 12 këngët më të reja të …

Më shumë

Festivali i Këngës në RTSH – Fest 55, strukturë dhe konceptim tërësisht të ri

FEST '55, në mbrëmje mësohen emrat e konkurentëve

Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar në përvjetorin e 55-të të tij vjen me strukturë dhe një konceptim tërësisht të ri. Organizatorët e Festivalit që qëndron në themelin e traditës së muzikës së lehte shqipe publikuan para mediave dhe artisteve konceptimin strukturor dhe përmbajtsor që synon rikthimin e besimit …

Më shumë