KRYEFAQJA » Tag Archives: festa libohove

Tag Archives: festa libohove

Festa e Libohovës

festa libohove, tradita libohove, tradita shqiptare, gatime, kercime, argetim

“Qyteti i Libohovës dhe rrethinat e tij mbartin vlera të paçmuara të trashëgimisë kulturore dhe ne do të punojmë për promovimin dhe restaurimin e tyre”. Kështu është shprehur ministria e Kulturës, Mirela Kumbaro, e pranishme në festën popullore “Tradita libohovite”. Sipas ministres Kumbaro, në muajin shtator do të nisë zbatimi …

Më shumë