KRYEFAQJA » Tag Archives: FIFA Club World Cup Japan 2016

Tag Archives: FIFA Club World Cup Japan 2016

Kampionati Botëror i Klubeve: Kashima Antlers vendase e sheh veten në finale

Kampionati Botëror i Klubeve: Kashima Antlers vendase e sheh veten në finale

Surprizon Kashima Antlers që shkon në finalen e Botërorit të Klubeve, pasi ka mundur në gjysmëfinalen e parë skuadrën kolumbiane, kampione e Amerikës së Jugut Atletiko Nacional me rezultatin 3-0. Tani, Kashima, do të presë fituesen e gjysmëfinales së dytë ndërmjet Realit të Madridit dhe Amerika. Kashima është skuadra e …

Më shumë

Kampionati Botëror i Klubeve: Mamelodi Sandauns – Kashima Antlers 0-2

Kampionati Botëror i Klubeve: Mamelodi Sandauns - Kashima Antlers 0-2

Në ndeshjen e tretë të Kampionatit Botëror për Klube u vunë përballë njëra-tjetrës Mamelodi Sandauns, kampione e Afrikës dhe Kashima Antlers, kampionja e Japonisë. Vendasit u futën në lojë me Akasaki dhe Doi në sulm, dhe me anësorët Endo dhe Nakamura. Kolumbiani Castro ka drejtuar sulmin e afrikanojugorëve me treshen …

Më shumë

Kampionati Botëror për Klube – Japoni 2016

Kampionati Botëror për Klube - Japoni 2016

Nga data 8 deri me 18 dhjetor do të mbahet Kampionati Botëror për Klube 2016, gara futbollistike ndërkombëtare për klubet kampione në kontinentet përkatëse plus kampionja e vendit pritës. Ky kampionat që zhvillohet në Japoni ka zevendësuar Kupën Ndërkontinentale. Ky kampionat do të transmetohet drejtpërdrejt nga kanalet e Radiotelevizionit Shqiptar. …

Më shumë