KRYEFAQJA » Tag Archives: financa

Tag Archives: financa

G7 premton goditje të financave të terrorizmit

G7-ta, apo grupi i shtatë vendeve më të industrializuara, ka premtuar se do të godasë financat e rrjeteve terroriste, duke rritur shpërndarjen e informacioneve të inteligjencës, duke ngrirë asetet dhe duke forcuar rregullat e transferimit ndërkombëtar të parave. “Luftimi i ekstremizmit të dhunshëm dhe sjellja e autorëve përpara drejtësisë mbeten …

Më shumë