KRYEFAQJA » Tag Archives: fiton

Tag Archives: fiton

Rumani: Partia Social Demokrate fiton zgjedhjet parlamentare

Partia socialdemokrate firmosi rikthimin e fuqishëm në plan të parë në arenën politike rumune duke përfituar nga një fitore e gjerë në zgjedhjet parlamentare, një vit pasi ishte detyruar të linte pushtetin pas një zjarri vdekjeprurës në një diskotekë në Bukuresht. Partia socialdemokrate e kundërshtuar në manifestimet e nëntorit të …

Më shumë

Sllovaki: Kryeministri aktual Fico ka fituar zgjedhjet e përgjithshme

Sllovaki: Kryeministri aktual Fico ka fituar zgjedhjet e përgjithshme

Kryeministri sllovak Robert Fico ka fituar zgjedhjet e përgjithshme parlamentare, por votat e marra nga partitë opozitare, duke përfshirë dhe ekstremistët e skajit të djathtë, pritet të komplikojnë formimin e një qeverie të re. Fico, një majtist këndveshtrimet anti-imigratore të të cilit janë të njëjta me ato të fqinjeve të …

Më shumë