KRYEFAQJA » Tag Archives: fitore

Tag Archives: fitore

Basha: Fitorja e Trampit do të frymëzojë qytetarët shqiptarë me besim tek demokracia

Basha: Fitorja e Trampit do të frymëzojë qytetarët me besim tek demokracia

Kreu i opozitës shqiptare Lulzim Basha ka zgjedhur t’ia dërgojë urimin e tij presidenti të sapozgjedhur amerikan Tramp, në emrin e tij “…si dhe në emër të demokratëve shqiptarë, të së djathtës shqiptare, të opozitës shqiptare, dhe të shumicës dërrmuese të shqiptarëve”. I përcjell Presidentit të zgjedhur Donald Trump urimet …

Më shumë

Trampi zgjidhet president i SHBA

Trampi zgjidhet president i SHBA

Donald Tramp do të bëhet 45-presidenti amerikan pas një fitoreje mahnitëse mbi demokraten Hillari Klinton, raporton agjencia e lajmeve Asosiejtid Pres. Fitorja e projektuar e kandidatit republikan erdhi deri në një pjesë të vogël të shteteve kryesore me ritëm, pavarësisht muajve të votimit që favorizuan zonjën Klinton. Beteja në Florida, Ohio dhe …

Më shumë

Zgjedhjet në SHBA, projektohet fitorja e Trampit dhe republikanëve

Tramp: "Është koha që Amerika të shërojë plagët e përçarjes"

Numërimi votave në zgjedhjet amerikane po projekton si president të ardhshëm të SHBA republikanin Donald Tramp dhe republikanët si fitues në Senat, Dhomën e Përfaqësuesve  dhe shumicën e guvernatorëve. Deri tani Trampi ka fituar 244 vota zgjedhore kundrejt 215 të demokrates Klinton. Fituesit i duhen 270 vota. Në senat rezultati është …

Më shumë