KRYEFAQJA » Tag Archives: fitues i medaljes se arit

Tag Archives: fitues i medaljes se arit

Lamtumira për kampionin e botës, Ymer Pampuri

Pampuri, peshengritje, 78 vjec, sportist, fitues i medaljes se arit, nderron jete

Ymer Pampurit i është dhënë lamtumira e fundit të enjten. Homazhet në nder të figurës së shquar të sportit shqiptar, janë bërë në ambjentet e Agjencisë së Shërbimeve të Sportit. Familjarë, miq, bashkëkohës së Pampurit, përfaqësues të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, Komitetit Olimpik Shqiptar, Federatës Shqiptare të Futbollit, sportistë …

Më shumë