KRYEFAQJA » Tag Archives: fituese

Tag Archives: fituese

Mbyllet me sukses edicioni i 55-të i Festivalit të Këngës në RTSH

Mbyllet me sukses edicioni i 55-të i Festivalit të Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar. Kupën e këtij edicioni jubilar e ngriti këngëtarja Lindita Halimi me këngën “Botë”, kompozim i Klodian Qafokut dhe tekst nga Gerald Xhari. Fitorja e çmimit të parë të Festivalit të Këngës i jep automatikisht të drejtën këngës …

Më shumë

Ermonela Jaho, fituesja e çmimit të publikut në International Opera Awards

Sopranoja e njohur shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho shpallet fituese në International Opera Awards. E nominuar në kategorinë Reader`s Award, ajo triumfoi mes shumë figurave të shquara të botës. I konsideruar si Oscar-i i Operes në Botë, ky çmim prestigjoz u fitua nga artistja shqiptare gjatë mbrëmjes të së …

Më shumë