KRYEFAQJA » Tag Archives: fjalimi

Tag Archives: fjalimi

Fjalimi i Donald Trump në Ohajo

Donald Trump, fjalimi, ohajo

Kandidati republikan për President Donald Trump bëri thirrje për “realizem në politikën e jashtme”, duke u perqëndruar tek shkatërrimi i ekstremistëve të Shtetit Islamik dhe grupeve të tjera terroriste, jo tek rindërtimi i vendeve të tjera sipas një ideali amerikan. Në një fjalim per politiken e jashtme në shtetin e …

Më shumë