KRYEFAQJA » Tag Archives: flamuri nagorno-karabakah

Tag Archives: flamuri nagorno-karabakah

Polemika në Eurovizion, këngëtarja armene ngre flamurin e rajonit në konflikt të Nagorno-Karabakhsë

iveta mukuchyan, flamuri nagorno-karabakah, eurovizion konflikt, incident, armeni azerbaixhan

Iveta Mukuchyan, këngëtarja që përfaqësoi Armeninë mbrëmjen e djeshme në Eurovizion, shkaktoi polemika teksa u pa gjatë votimeve duke valëvitur flamurin e rajonit të Nagorno-Karabakh. Kur u pyet më vonë në konferencën për shtyp, Iveta tha “dua thjesht paqe në kufi”. Rajoni Nagorno-Karabakh, midis Armenisë dhe Azerbaixhanit është shkak i …

Më shumë