KRYEFAQJA » Tag Archives: flekenshtajn

Tag Archives: flekenshtajn

Berisha replikon me Flekenshtejn: Soros- kryespekullanti i planetit duhet të hetohet nga PE

Berisha replikon me Flekenshtejn: Soros- kryespekullanti i planetit duhet të hetohet nga PE

Ish kryeministri shqiptar Sali Berisha, ka replikuar publikisht me reporterin për Shqipërinë, Knut Flekenshtein, pasi ky i fundit në një konferencë për shtyp i kishte kërkuar sikurse u shpreh “…të mos fliste më për këto përralla sorosiane”. Në një reagim në Fejsbuk ndonëse zoti Berisha e konsideron deklaratën e eurodeputetit …

Më shumë

Flekenshtajn: Nuk kemi miq kryeministrin apo kryetarin e opozitës, por popullin shqiptar

Flekenshtajn: Nuk kemi miq kryeministrin apo kryetarin e opozitës, por popullin shqiptar

“Ne jemi këtu në emër të insitucioneve europiane dhe autoriteteve të SHBA dhe nuk i kërkojmë gjërat në emer personal”. Raportuesi për Shqipërinë në PE Knut Flekenshtain, ka ndarë të mërkurën në një konferencë për shtyp, autoritetin mbi të cilin i adreson çështjet shqiptare dhe kujt i drejtohet në Shqipëri. …

Më shumë

Flekenshtajn politikës shqiptare: Bashkë për miratimin dhe respektimin e ligjeve

Flekenshtajn politikës shqiptare: Bashkë për miratimin dhe respektimin e ligjeve

Europarlamentari Knut Flekeshtain, mjaftë i angazhuar për miratimin e Reformës në Drejtësi, ka nënvizuar rëndësinë e miratimit të ligjeve të tjera në kuadër të kësaj reforme. “Unë do të doja të falenderoja kryetarin e kuvendit Ilir Meta për ftesën. Ne patëm një drekë të këndshme së bashku edhe me kryetarin …

Më shumë