KRYEFAQJA » Tag Archives: Flint

Tag Archives: Flint

Klinton në Miçigan

Klinton ne Micigan

Kandidatja demokrate për presidente dhe ish-sekretarja e shtetit Hilari Klinton, preferoi dje të linte fushatën në Nju Hempshajer për të ndaluar në qytetin Flint të Miçiganit, banorët e të cilit prej dy vitesh po përjetojnë një krizë me ujin e pijshëm, për shkak të niveleve të pashëndetëshme të plumbit që …

Më shumë