KRYEFAQJA » Tag Archives: forumi ekonomik shqiptaro-gjerman

Tag Archives: forumi ekonomik shqiptaro-gjerman

Në Tiranë mbahet forumi ekonomik shqiptaro-gjerman

Në Tiranë mbahet forumi ekonomik shqiptaro-gjerman

Marrëdhëniet ekonomike mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, janë në fokusin e Forumit Ekonomik që po mbahet në Tiranë. Kryeministri Edi Rama ka shprehur kënaqësinë që marrëdhëniet diplomatike dhe më tej ato tregëtare mes dy vendeve kanë avancuar ndjeshëm. “Ardhja në Shqipëri e kancelares Merkel dhe ministrit të Jashtëm Steinmeier tregojnë rëndësinë …

Më shumë