KRYEFAQJA » Tag Archives: Francesku

Tag Archives: Francesku

Papa uron Pashkët me “Urbi et orbi” (për qytetin dhe botën)

Besimtarët katolikë në të gjithë botën festojnë sot Pashkët, dita kur kujtohet ringjallja e Krishtit pas kryqëzimit si dhe që simbolizon mëshirën dhe dashurinë e Zotit për njerëzimin. Nga sheshi Shën Pjeter i vatikanit, Papa Francesku u ka kërkuar besimtarëve të përdorin dashurinë si armë për t’u mbrojtur nga e keqja e …

Më shumë