KRYEFAQJA » Tag Archives: Frederica Mogherini

Tag Archives: Frederica Mogherini

Mogherini në parlament: Silleni Shqipërinë në BE! Këtë detyrim ia keni Shqipërisë!

Mogherini në parlament: Silleni Shqipërinë në BE! Këtë detyrim ia keni Shqipërisë!

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Frederica Mogherini i ka kërkuar politikës shqiptare të miratojë sa më parë reformën në drejtësi, duke i hapur rrugë nisjes së bisedimeve mes BE dhe Shqipërisë. “Silleni Shqipërinë në BE! Këtë detyrim ia keni Shqipërisë! Më lejoni t’ju them se …

Më shumë