KRYEFAQJA » Tag Archives: Fshehja e të ardhurave

Tag Archives: Fshehja e të ardhurave

Prokuroria përfundon hetimet për kopshtin “Diren”, dërgon për gjykim Anjeza Shabanin

Drejtueja e kopështit “Diren”, Anjeza Shabani, do të përballet në gjykatë me akuzat e “Keqtrajtimit të të miturve” si dhe për “Fshehje të të ardhurave”. Prokuroria e Tiranës përfundoi hetimet dhe dërgoi për gjykim Shababin, e cila në një video të trasmetuar në media shfaqej duke rrahur fëmijën në kopshtin …

Më shumë

Arrestohen 3 persona për “krijimin e skemave mashtruese lidhur me tatimin mbi vlerën e shtuar” dhe “Fshehja e të ardhurave”

Tre persona u arrestuan nga Specialistët e Seksionit të Krimit Ekonomik e Financiar në policinë e Tiranës pasi dyshohet se këta shtetas në bashkëpunim me njeri–tjetrin nëpërmjet një skeme mashtruese , kanë fshehur të ardhurat duke mos i deklaruar në organet tatimore si dhe kanë bërë shitje fiktive me fatura …

Më shumë