KRYEFAQJA » Tag Archives: Fuad Hussein

Tag Archives: Fuad Hussein

Hussein për The Independent: al-Baghdadi mendohet të jetë në Mosul

Hussein për The Independent: al-Baghdadi mendohet të jetë në Mosul

Abu Bakr al-Baghdadi, i vetëshpallur kryetar i Shtetit Islamik, mendohet se është në Mosul, ku tashmë kanë hyrë forcat e armatosura irakiane. Këtë e ka deklaruar për të përditshmen britanike The Independent, Fuad Hussein, shef i qeverisë së presidentit kurd Massoud Barzani. “Nëse al-Bagdadi është aty, dhe nëse vritet, kjo …

Më shumë