KRYEFAQJA » Tag Archives: G-7

Tag Archives: G-7

Japoni, fillon takimi i liderëve të grupit të G7-ës

Udhëheqësit e vendeve anëtare të Grupit të 7-të fuqive ekonomike të botës filluan sot samitin në Japoni, të përqendruar te shqetësimet lidhur me shëndetin e ekonomisë globale. Në fokus të takimit dyditësh, shefat e shteteve dhe të qeverive të Shteteve të Bashkuara, Britanisë, Francës, Gjermanisë, Italisë, Kanadasë dhe Japonisë, do …

Më shumë

G-7: Dalja e Britanisë nga BE, komplikon ekonominë botërore

Ministrat e Financave të G7-ës, apo grupit të vendeve më të industrializuara, kanë paralajmëruar se dalja e mundshme e Britanisë nga Bashkimi Evropian do të komplikonte ekonominë botërore. Mbretëria e Bashkuar mban në qershor referendumin për anëtarësinë e saj në BE. “Pasiguritë në opinionin botëror janë rritur, ndërsa konfliktet gjeopolitike, …

Më shumë