KRYEFAQJA » Tag Archives: gauck

Tag Archives: gauck

Nishani-Gauck: E dënoj me forcën më të madhe këtë akt çnjerëzor!

Nishani-Gauck: E dënoj me forcën më të madhe këtë akt çnjerëzor!

Presidenti Bujar Nishani e ka konsideruar ngjarjen e të hënës në mbrëmje në Berlin, si një akt terrorist dhe çnjerëzor. Në një mesazh dërguar presidentit gjerman Joachim Gauck, zoti Nishani ju shpreh ngushëllimet më të ndjera familjarëve dhe të dashurve të viktimave, ndërsa të lënduarve ju uroi shërim të shpejtë …

Më shumë