KRYEFAQJA » Tag Archives: gaz kimik

Tag Archives: gaz kimik

Siri: Sulm me gaz kimik

Të paktën 35 persona kanë humbur jetën dhe 60 të tjerë kanë mbetur të plagosur në një sulm të dyshuar kimik në qytetin Idlib në veri-perëndim të Sirisë, i cili kontrollohet nga rebelët. Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut raportoi se sulmet mbi Idlib nga qeveria siriane ose avionët …

Më shumë