KRYEFAQJA » Tag Archives: Geun-hue

Tag Archives: Geun-hue

Ish-presidentja Geun-hue shpallet zyrtarisht fajtore

Ish-presidentja Geun-hue shpalle zyrtarisht fajtore

Ish-presidentja e Koresë së Jugut, Park Geun-hue, është akuzuar zyrtarisht për skandalin e korrupsionit, që çoi në rrëzimin e saj nga pushteti. Prokurorët thonë se ish-presidentja përballet me akuza për ryshfet, abuzim me pushteti dhe rrjedhje të sekreteve shtetërore. Park Geun-hue, 65-vjeçare, e cila gjendet në paraburgim, është akuzuar për …

Më shumë