KRYEFAQJA » Tag Archives: Gianni Buquicchio

Tag Archives: Gianni Buquicchio

Ligji i Vettingut, më 8-9 dhjetor diskutohet në Komisionin e Venecias

Vettingu, politika me sytë nga Venecia

Komisioni i Venecias do të mblidhet në mesjavë për të diskutuar edhe për Ligjin e Vettingut, paraqitur nga Gjykata Kushtetuese Shqiptare. Lajmi është bërë i ditur nga presidenti i Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio në profilin e tij në twitter. “Çështje të rëndësishme që kanë të bëjnë me Shqipërinë, Armeninë, …

Më shumë

Ndryshimet kushtetuese-Manjani letër “Venecias”: Marrëveshja PS-PD nuk mjafton për të pasur konsensus

Manjani urdhëron: Përmbarimi të mos konfiskojë apartamentet me kontrate dhe të banuara!

Kreu i Ministrisë i Drejtësisë, Ylli Manjani i ka dërguar një letër kreut të Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio, ku i shpreh falënderimet për ekspertizën e dhënë për kryerjen e reformës në drejtësi në Shqipëri. Në një reagim në rrjetet sociale, kreu i Ministrisë së Drejtësisë, thotë se votimi i …

Më shumë