KRYEFAQJA » Tag Archives: Gianni Pittella

Tag Archives: Gianni Pittella

Tajani është presidenti i ri i Parlamentit Europian

Tajani është presidenti i ri i Parlamentit Europian

Antonio Tajani i partisë Forza Italia është president i ri i Parlamentit Europian, italiani i parë i zgjedhur në drejtimin e institucionit ligjbërës të bashkësisë që kur në vitin 1979 është futur zgjedhja e drejtpërdrejtë e përfaqësuesve. Ai ka mundur një tjetër bashkëkombas, Gianni Pittella i Partito Democratico, në balotazhin …

Më shumë

Ministri Bushati zhvillon takime në Parlamentin Evropian

ditmir bushati takime ne bruksel me homologet e tij europiane

Në kuadër të vizitës së tij në Bruksel, Ministri Bushati zhvilloi takime me Kryetarin e Komisionit parlamentar evropian për punët e jashtme, Elmar Brok, Presidentin e Grupit të Aleancës Progresive të Socialistëve dhe Demokratëve në PE, Gianni Pittella dhe Raporterin për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein.  Me theksin në ecurinë …

Më shumë