KRYEFAQJA » Tag Archives: gjendje e jashtzakonshme

Tag Archives: gjendje e jashtzakonshme

5 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet në Luiziana

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në shtetin Luisiana, ku të paktën pesë persona kanë humbur jetën, ndërsa më shumë se 20,000 janë shpëtuar nga ekipet e emergjencës pas përmbytjeve që kanë përfshirë vendin. Garda Kombëtare dhe ekipet e shpëtimit, perdorën helikopterë …

Më shumë