KRYEFAQJA » Tag Archives: gjendje emergjencë

Tag Archives: gjendje emergjencë

SHBA: Stuhi të fuqishme bore

Shtetet veri-lindore të Amerikës, Nju Jorku dhe Nju Xhersi kanë shpallur gjendjen e emergjencës, ndërkohë që një stuhi e madhe dimërore po i afrohet zonës. Shërbimi Kombëtar i Motit ka lëshuar paralajmërime për një pjesë të Pensilvanisë, Nju Xhersit, Nju Jorkut dhe Konektikatit. Pothuajse të gjitha shkollat janë mbyllur dhe …

Më shumë