KRYEFAQJA » Tag Archives: gjermani shba

Tag Archives: gjermani shba

Rio 2016, triumfojnë Gjermania dhe SHBA në futboll për femra dhe basketboll

Gjermania në futboll për futboll për femra është shpallur kampione olimpik pasi ka mundur në finale suedinë me rezultatin 2-1. Ndeshja u zhvillua në stadiumin mitik të Rios, Marakana. Në basketboll për meshkuj Shtetet e bashkuara të amerikës kanë mundur në gjysmëfinale Spanjën me rezultatin 82-76. Amerikanët bëhen kështu finalistët …

Më shumë