KRYEFAQJA » Tag Archives: Gjermeni

Tag Archives: Gjermeni

Ministrja Gjermeni; Liçensat online

Gjermeni, ministrja, online, vendi, lajme

Tashmë nga Janari 2017 vlerësuesit e pasurive të paluajtshme do të mund të aplikojnë online për liçensën e tyre në trasparencë të plotë. Gjatë paradites së të mërkurës është zhvilluar një takim prezantues i sistemit ku Ministrja Gjermeni i ka cilësuar këta profesionistë si aktorë kyç në ekonominë e tregut. …

Më shumë

Prezantohet në Tiranë “Rrjeti i grave Sipërmarrëse në Shqipëri”

Gratë sipërmarrëse në Shqipëri janë mbledhur së bashku në një seminar të organizuar nga ambasada hollandeze dhe qendra gjinore për zhvillim për ti ndihmuar që sipërmarrja e tyre të jetë sa më inovative me përgjegjshmëri sociale dhe të qëndrueshme. Ministria e zhvillimit urban Eglantina Gjermeni theksoi se deri tani është …

Më shumë

Gjermeni vizitë në Slloveni, takim me homologen e saj Majcen

Ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni gjatë vizitës së saj në Slloveni, si pjesë e delegacionit zyrtar pjesëmarrës në Forumin Strategjik të Bled (Slloveni), të kryesuar nga Kryeministri Edi Rama, është takuar me Ministren e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Sllovenisë, Irena Majcen. Sllovenia konkretizon mbështetjen e saj për Shqipërinë, …

Më shumë

Slloveni, Rama pritet nga Cerar

Slloveni, Rama pritet nga Cerar

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare dyditore në Slloveni. Takimin e parë ai e ka zhvilluar me homologun e tij slloven Miroslav Cerar. Në këtë vizitë zoti Rama shoqërohet nga dy anëtare të rëndësishme të kabinetit, ministrja e Ekonomisë, Tregtisë, Turizmit dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi dhe nga ministrja …

Më shumë

Qeveria Shqiptare do të vazhdojë të mbështesë projektet në Gjirokastër

Qeveria shqiptare do të vazhdojë te mbështesë Gjirokastrën me projekte zhvillimore. Janë 7 projekte në vlerën e 900 milion lekëve që qeveria ka akorduar për këtë qytet në kuadër të programit “Rilindje Urbane”. Ministria e Zhvillimit Urban “Eglantina Gjermeni” teksa inspektoi dy projektet e para që po konkretizohen pranë zonave …

Më shumë

Gjermeni: Së shpejti planet kombëtare për menaxhimin e territorit të vendit

Gjermeni: Së shpejti planet kombëtare për menaxhimin e territorit të vendit

Qeveria shqiptare pritet të miratojë brenda muajit prill tre plane kombëtare. Lajmi u bë i ditur nga ministrja e zhvillimit urban Eglantina Gjermeni gjatë një takimi të USAID me përfaqësuesit e bashkive të Fierit, Elbasanit, Lushnjës, Beratit dhe Kuçovës. Zonja Gjermeni tha se planet kombëtare do të sjellin një vizion …

Më shumë