KRYEFAQJA » Tag Archives: Gjiknuri

Tag Archives: Gjiknuri

Shqipëria drejt krijimit bursës së energjisë

Shqipëria drejt krijimit bursës së energjisë

Ministria e Energjisë dhe Industrisë në bashkëpunim me Konfederatën Kombëtare të Industrive (AlbKonfindustria) dhe e mbështetur nga Korporata Financiare Ndërkombëtare (IFC), pjesë e Grupit të Bankës Botërore, organizuan në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, Forumin Ndërkombëtar për “Bursën Shqiptare të Energjisë – APEX”. APEX, do të ndihmojë në përmirësimin e …

Më shumë

Qeveria prish marrëveshjen me “Transatlantik Albania”, përfiton “Albpetrol”

Qeveria marrëveshjen me “Transatlantik Albania”, përfiton "Albpetrol"

Qeveria shqiptare ka prishur marrëveshjen konçesionare me kompaninë e naftës “Transatlantik Albania”, duke i marrë dy vendburime të naftës që kjo kompani shfrytëzonte për t’ia dhënë në dorëzim kompanisë shtetërore Albpetrol. Bëhet fjalë për dy puse nafte që ndodhen në zonën e Gorishtit dhe Cakranit. Vendimin e mori ministri i …

Më shumë

Zharrëz, ndërpriten injektimet në puse dhe greva e banorëve

Qeveria vendos dëmshpërblimin 100 përqind për Zharrëzën

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri, ka urdhëruar më 26 dhjetor ndalimin e menjëhershëm të injektimit të ujit teknologjik në puset e lokalizuara përreth fshatit Zharrës, njoftoi të martën zëdhënësja e kësaj ministrie. Sipas saj aktualisht janë ndaluar plotësisht operacionet e injektimit në këto puse. Ndërkaq kryeministri Edi Rama, …

Më shumë

Prezantohet aplikacioni i OSHEE Mobile

Prezantohet aplikacioni i OSHEE Mobile

OSHEE prezantoi të enjten aplikacionin OSHEE Mobile, një risi teknologjike për të ndihmuar qytetarët të kryejnë shërbimet online. Me anë të aplikacionit OSHEE Mobile çdo përdorues i një telefoni “smart” mundet të regjistrohet për të patur llogarinë online pranë kompanisë; të kontrollojë konsumin dhe faturën mujore; të kryejë pagesa të …

Më shumë

Gjiknuri në Selanik: Vendet ballkanike të mos bëhen pengesë për investime të financuara nga BE dhe institucionet ndërkombëtare

Gjiknuri në Selanik: Vendet ballkanike të mos bëhen pengesë për investime të financuara nga BE dhe institucionet ndërkombëtare

Ministri shqiptar i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri, u ka bërë thirrje vendeve ballkanike të mos bëhen pengesë për investime të financuara nga BE dhe institucionet ndërkombëtare, pasi në të kundërt do të humbasin besimin e investiorëve dhe investimet e tyre. Duke folur në Konferencën Rajonale për Europën Juglindore të …

Më shumë

Energjitikë, Berisha replikon me Gjiknurin

Energjitikë, Berisha replikon me Gjiknurin

Ish kryeministri Sali Berisha dhe Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri, kanë shkëmbyer replika në distancë lidhur me menaxhimin e energjisë që përfitohet nga HEC-et e kaskadës mbi Lumin Drin. Fillimisht ishte zoti Berisha që në një bashkëbisedim me gazetarët të premten, akuzoi ministrin Gjiknuri për një aferë korruptive duke dorëzuar …

Më shumë