KRYEFAQJA » Tag Archives: gjykata e krimeve të rënda të stambollit

Tag Archives: gjykata e krimeve të rënda të stambollit

Lirohen gazetarët Turq

Kryeredaktori i gazetës turke Xhymriet, Çan Dyndar dhe shefi i zyrës së kësaj gazete në Ankara Erdem Gyl janë liruar, pasi u arrestuan rreth tre muaj më parë me akuza spiunazhi dhe tradhëtie për shkak se kishin botuar foto armësh për të cilat shkruajtën se do të transportoheshin në Siri …

Më shumë