KRYEFAQJA » Tag Archives: Gjykata kushtetuese e Turqisë

Tag Archives: Gjykata kushtetuese e Turqisë

Lirohen gazetarët Turq

Kryeredaktori i gazetës turke Xhymriet, Çan Dyndar dhe shefi i zyrës së kësaj gazete në Ankara Erdem Gyl janë liruar, pasi u arrestuan rreth tre muaj më parë me akuza spiunazhi dhe tradhëtie për shkak se kishin botuar foto armësh për të cilat shkruajtën se do të transportoheshin në Siri …

Më shumë