KRYEFAQJA » Tag Archives: goran stefanofski

Tag Archives: goran stefanofski

“Quhem Ballkan”, festivali i leximit skenik sjell vepra bashkëkohore ballkanase

quhem ballkan, ema andrea, leximi skenik, festival ballkanas, goran stefanofski, teater

Një formë e re e njohjes së dramaturgjisë është sjellë nga festivali “Quhem Ballkan” nën drejtimin e aktores dhe regjisores Ema Andrea. Dramaturgjia bashkëkohore ballkanike ka ardhur përmes aktorëve të njohur të skenës në Teatrin Kombëtar dhe atë Eksperimental në Tiranë. Ata kanë prezantuar në formën e leximit skenik, të …

Më shumë