KRYEFAQJA » Tag Archives: grushti shtetit

Tag Archives: grushti shtetit

Turqi, rritet numri i të arrestuarve pas dështimit të grushtit të shtetit

Turqi, rritet numri i të arrestuarve pas dështimit të grushtit të shtetit

Turqia deri tani ka arrestuar 6.000 persona të akuzuar si pjesemarrës në grusht–shtetin e dështuar të së premtes, lajmëroi Ministri i Drejtësisë Bekir Bozdag. “Operacionet vazhdojne ”, tha ai duke paralajmëruar rritje të numrit të të arrestuarve. Vetëm të dielën janë arrestuar mbi 50 ushatrakë të lartë dhe disa dhjetëra …

Më shumë