KRYEFAQJA » Tag Archives: Gurbanguli

Tag Archives: Gurbanguli

Turkmenistan, Berdimuhamedov siguron mandatin e tretë presidencial

Turkmenistan, Berdimuhamedov siguron mandatin e tretë presidencial

Gurbanguli Berdimuhamedov, presidenti autoritar i Turkmenistanit, siguroi mandatin e tretë, duke fituar 97.7 përqind të votave në zgjedhjet e së dielës. Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i shpalli rezultatet të hënën dhe tha se pjesëmarrja në votim ka qenë mbi 97 përqind. Berdimuhamedov ushtron kontroll të rreptë mbi të gjitha aspektet …

Më shumë