KRYEFAQJA » Tag Archives: Hakan Sukur

Tag Archives: Hakan Sukur

Turqi,urdhër arrest për ish-kapitenin e ekipit kombëtar turk Hakan Sukur

Pas arrestimit të mijëra ushtarëve e policëve si dhe dhjetëra gjyqtarëve e zyrtarëve shtetërorë, nje mandat arresti është lëshuar edhe për ish-futbollistin me origjinë shqiptare, Hakan Sukur. Mediat turke konfirmojnë urdhërarrestin e Prokurorisë së shtetit. Akuza ndaj Sukur është ajo e mbështetësit të klerikut fetar, Fetullah Gulen. Hakan Sukur njihet …

Më shumë