KRYEFAQJA » Tag Archives: halimi

Tag Archives: halimi

KQZ diskuton deklaratat e dekriminalizimit për 21 zyrtarë të lartë

KQZ diskuton deklaratat e dekriminalizimit për 21 zyrtarë të lartë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve që prej orës 14.00 është mbledhur për të shqyrtuar projekt vendimet për  deklaratat e dekriminalizimit për 21 zyrtarë të lartë, mes tyre janë emrat e 13 deputetëve të kuvendit dhe 8 kryetarëve të bashkive. Komisioni po merr në shqyrtim formularët që kanë dorëzuar deputetët, Berisha, Halimi, …

Më shumë

PD padit kryeministrin për tre vepra penale, Rama i bën thirrje për Reformën në Drejtësi

PD padit kryeministrin për tre vepra penale, Rama i bën thirrje për Reformën në Drejtësi

Partia Demokratike ka kallëzuar penalisht kryeministrin Edi Rama për të paktën sipas saj tre vepra penale, mashtrim, pastrim parash dhe ushtrim i ndikimit të paligjshëm. Deputeti demokrat Eduard Halimi tha se “Faktet e mbledhura nga organet ligjzbatuese amerikane, tregojnë qartë se 80 mijë dollarë janë paguar nga Shqipëria nga burime …

Më shumë