KRYEFAQJA » Tag Archives: hasanov

Tag Archives: hasanov

Armëpushim në Nagorni – Karabak

Armëpushim në Nagorni - Karabak

Azerbajxhani dhe forcat etnike armene të rajonit separatist të Nagorni-Karabakut kanë rënë dakord për një armëpushim të menjëhershëm pas katër ditë luftimesh mes tyre. “Operacionet ushtarake përfunduan sot në mesdite”, bëri të ditur Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit në një deklaratë që u pasua me të njëjtin njoftim nga autoritetet …

Më shumë