KRYEFAQJA » Tag Archives: Hilari Klinton

Tag Archives: Hilari Klinton

Reagimet pas debatit presidencial, Trump bën përgjegjës mikrofonin dhe drejtuesin e debatit

Nevada: Sot debati i fundit presidencial

Epërsia e Hillary Clinton në debatin e parë televiziv të zgjedhjeve presidenciale amerikane e ka një përgjegjës, dhe ai për Donald Trumpin është drejtuesi i debatit, Lester Holt. Ai është ankuar edhe për mikrofonin, sipas të cilit kërciste shpesh dhe kishte një nivel fonie më të ulët, krahasuar me atë …

Më shumë

Sendërs: Do të punoj me Klinton për transformimin e Partisë Demokratike

Në një video adresuar mbështetësve të tij, sënatori Berni Sendërs u shpreh se do të punonte me Hilari Klinton në mënyrë që të transformohej Partia Demokratike dhe që gjatë konventës demokrate të Korrikut të kalohej platforma më progresive në histori. Senders nuk mbështeti Klinton si kandidaten demokrate për presidente, megjithëse …

Më shumë

Korea e Veriut vlerëson Trump

Media shtetërore koreano-veriore e vlerëson kandidatin republikan për president Donald Tramp si një politikan të mençur. Në editorialin e DPRK sot, zgjedhja e Tramp mund të jetë e mirë për vendin e izoluar komunist. “Ai është një kandidat presidencial largpamës, shkruhet në editorial. Para pak kohësh, zoti Tramp u shpreh …

Më shumë